WWF

Kto sme
WWF

WWF - World Wide Fund for Nature

 

WWF (Svetový fond na ochranu prírody) je najväčšou nezávislou organizáciou na ochranu prírody na svete. Začiatky WWF siahajú do roku 1961, kedy skupina významných angažovaných prírodovedcov poukazovala na potrebu ochrany živočíchov a stala sa známa ikonickou pandou - symbolom nádeje, že ľudia a príroda môžu žiť v harmónii.

 

WWF sa postupne začala venovať ochrane prírody a udržateľnému rozvoju systematicky, pracuje na ochrane voľne žijúcich živočíchov, lesov, oceánov a sladkovodných ekosystémov a sústredí sa na hlavné príčiny straty biodiverzity, vrátane spôsobu výroby energie a potravín, potrebu transformácie ekonomiky, ozelenenia investícií a udržateľného využitia prírodných zdrojov.

 

WWF aktívne pôsobí v takmer 100 krajinách sveta na 6 kontinentoch. V regióne strednej a východnej Európy pobočky WWF zastrešuje WWF-CEE, ktorá má sídlo vo Viedni. Koordinuje spoluprácu WWF Bulharsko, WWF Rumunsko, WWF Maďarsko, WWF Slovensko a WWF Ukrajina

 

WWF na Slovensku pôsobí od roku 2014 a ako samostatná pobočka vznikla v roku 2019. Tím WWF Slovensko sa prioritne sústreďuje na tri oblasti – ochranu lesov, vôd a voľne žijúcich živočíchov.

 

Lesy - ochrana lesov vrátane ochrany pralesov a iných vzácnych lesov a presadzovanie prírode blízkeho hospodárenia v hospodárskych lesoch.

 

Voda - revitalizácia riek, riečnej nivy a mokradí a spriechodňovanie vodných tokov prostredníctvom odstraňovania bariér.

 

Šelmy - ochrana ohrozených druhov živočíchov, šeliem a ich migračných trás a  podpora riešení, ktoré prispievajú k zlepšeniu spolužitia medzi človekom a veľkými šelmami (vlk, rys a medveď).

 

Oceňujeme a vážime si finančnú podporu poskytnutú Európskou komisiou. Všetok prezentovaný obsah a názory sú výhradne názormi WWF Slovensko.